Fiyat Teklifi Alın

Fiyat Teklifi verebilmemiz için belgelerinizi görmemiz gerekmektedir.Lütfen belgelerinizi yükleyiniz!

Doğum Belgesi Tercümesi

NPT Translation deneyim ve alanında uzman tercüman kadrosu ile doğum belgesi tercümesi hizmeti vermektedir.

Firmamız sahip olduğu özel hizmetlerle çeviri sektörünün lider firmalarından biridir. NPT Translation, İstanbul’da merkezi beş farklı bölgede şubelere sahiptir. Bu sayede müşterilerinin ihtiyaç duyduğu tercümelere kolayca ulaşabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca firmamız sahip olduğu teknolojik alt yapı sayesinde bir çok hizmeti online olarak verebilmektedir.

Doğum Belgesi Nedir?

Dünyaya gelen çocuğun doğduğunu kanıtlamak için gösterilen belgeye doğum belgesi denir. Yasal yoldan dünyaya gelen çocuğun nüfus kütüğüne kayıtlı olması şarttır. Kayıt işlemi çocuğun genelde anne babası tarafından yaptırılır. Anne babanın olmadığı durumlarda çocuktan sorumlu dede amca gibi diğer akraba bireyleri de çocuğu kayıt ettirebilir. Doğum memuruna doğum olayı sözlü olarak haber verilir.

Anne babanın nüfus örneği gibi evraklar nüfus memuruna verilir. Bu işlemler otuz gün içinde yapılması zorunludur. Bu işlemler yapıldıktan sonra çocuk nüfus kütüğe kayıt olur ve nüfus cüzdanı verilir.Eğer yut dışında doğan çocuğunuzu kendi ülkenizde kayıt ettirmek istiyorsanız önce yurtdışı konsolosluklarına sonrada bulunduğunuz ildeki nüfus dairelerine başvurabilirsiniz.

Eğer isterseniz dini alanı bölgesini boş bırakabilirsiniz.Çocuğa vereceğiniz isimlerde kısaltma olmadan nüfuz cüzdanına yazılır ve en çok iki isim yazdırılır.Yerleşim yerini gerçeğe aykırı yerleşim yeri ve cüzdan talep belgesi veren muhtarlar hakkında cezai işlem uygulanılır.O yüzden nüfus cüzdanındaki bilgilerin doğru şekilde yasal yollarla yazılması gereklidir.İstenen mecburi bir belge olduğu için yeminli olan tercümanlar tarafından tercüme edilmesi şarttır.

Doğum Belgesi Tercümesi Nedir?

Vatandaşlık, sosyal yardım, banka hesapları gibi birçok alanda bu belge istenen en önemli belgeler arasında yer alır. Doğum Belgesi Sadece yeminli tercümanlar tarafından tercüme edilir. Buna doğum belgesi tercümesi denir. Bu tercüme dünyanın bütün dillerince yeminli tercümanlar tarafından çevrilir.  Tercüme edilen doğum belgesi çevirisi çift milliyetli doğan çocuklar için büyük önem arz etmektedir.

NPT Translation ® 2021 | Adres: Şahkulu Mahallesi Tımarcı Sok. No: 3 İstanbul-Beyoğlu  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

NPT Translation ® 2021 | Adres: Şahkulu Mahallesi Tımarcı Sok. No: 3 İstanbul-Beyoğlu  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

×

Merhaba,

Ben NPT Translation, Sana yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım. Aşağıdaki Whatsapp sembolüne tıklayarak benimle hemen yazışabilirsin.

× Yardımcı Olmamı İster misin?