GÜRCÜCE TERCÜME

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile, Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Bilgi Talebi Formu Formu Doldurun Çeviri Hakkında Bilgi Alın

Gürcüce Tercüme Hizmetleri

Gürcüce Tercüme Deneyimi ve Profesyonel Gürcüce Tercümanlardan Oluşan Kadromuzla Noter Yeminli Gürcüce Çeviri Hizmetleri

Çevirmenliğin çıkışı çok eski yıllara dayanmaktadır. İnsanların yerleşik hayata geçmesinden sonra farklı topluluk ve kabileler ile karşılaşıldığı ve birbirleri ile iletişime geçmek için dillerini çevirdikleri ortaya çıkmıştır. İnsanların birbirleriyle iletişimi güçlendirmek için geliştirdiği dilin 100.000 yıl önceye dayandığı düşünülmektedir. Çeviri yapmanın kökünün çok eskiden günümüzdeki çok çeşitli dillerin tercüme edildiği döneme gelinmiştir. Tercüme bürosu ile yapılacak çevirinin çeşidine göre tercüman seçilmektedir.

Noter Yeminli Tercüme, kelime anlamı olarak tercüme işinde uzman kişi tarafından çevrilmiş belgelerdir. Yapılacak her tercüme yeminli tercüme gerektirmemektedir. Normal belgeler sadece tercümanlar tarafından çevrilebilir. doğum belgesi, evlik belgesi, lise diploması, üniversite diplomaları gibi hukuksal belgeler kesinlikle yeminli tercüme gerektirmektedir.

Gürcüce-Türkçe Tercüme

Yapılacak çevirinin ardıl çeviri veya simültane çeviri için konsepte hangisi daha uygun ise o seçilmelidir. Simültane çeviri konuşmacı ile hemen hemen aynı anda kelime kelime çevrilen bir çeviri çeşididir. Ardıl çeviri ise konuşmacı konuşmasını tamamladıktan sonra yapılan çeviri çeşididir. Çeviri çeşidi önemli olduğu kadar tercümanın çevrilecek dile hakim olması gerekmektedir. Hırvatistanlı bir topluluğa çeviri yapılacak ise uzman Gürcüce tercüman bulmak gerekir.

Türkçe-Gürcüce Tercüme

Gürcüce Tercüme konusunda profesyonel çalışan çeviri bürolarından hizmet alınması yapılacak işin kalitesi ve kurumsallığı açısından daha faydalı olacaktır. Birçok dilde sözlü çeviri yapan tercüme bürolarının başka bir uzmanlık alanı ise yazılı çeviridir. Yazılı metinlerin Gürcüce çeviri bilen Gürcüce yeminli tercüman ile hizmet vermektedirler. İnsanlar arası iletişimin en üst seviyede olduğu dönemde sözlü ve yazılı çevirinin ve çevirmenin önemi her geçen gün artmaktadır.

Bilgi Talebi Formu Formu Doldurun Çeviri Hakkında Bilgi Alın

NPT Translation ® 2021

Adres: Asmalı Mescit mah., İstiklal cad., Terkoz Çıkmazı sok No:1 Terkoz İş Hanı, D:aire 211, Kat 2, 34430 Beyoğlu/İstanbul  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

NPT Translation ® 2021 | Adres: Asmalı Mescit mah., İstiklal cad., Terkoz Çıkmazı sok No:1 Terkoz İş Hanı, D:aire 211, Kat 2, 34430 Beyoğlu/İstanbul  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

×

Merhaba,

Ben NPT Translation, Sana yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım. Aşağıdaki Whatsapp sembolüne tıklayarak benimle hemen yazışabilirsin.

× Yardımcı Olmamı İster misin?