KIRGIZCA TERCÜME

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile, Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Bilgi Talebi Formu Formu Doldurun Çeviri Hakkında Bilgi Alın

Kırgızca Tercüme Hizmetleri

Kırgızca Tercüme Deneyimi ve Profesyonel Kırgızca Tercümanlardan Oluşan Kadromuzla Noter Yeminli Kırgızca Çeviri Hizmetleri

Bununla birlikte bir tercüme bürosu ile irtibata geçmeniz halinde , size mutlaka yardımcı olurlar. Kırgızlar günümüzde iki farklı alfabe kullanmaktadır. Kırgızistan’da yaşayan Kırgızlar Kiril alfabesini kullanırken , Çin’de yaşayan Kırgız Türkleri Arap alfabesini kullanmaktadır. Anlaşılacağı üzere , Kırgızlarla iletişimde Kırgızca çeviri şarttır.

Noter Yeminli Tercüme, kelime anlamı olarak tercüme işinde uzman kişi tarafından çevrilmiş belgelerdir. Yapılacak her tercüme yeminli tercüme gerektirmemektedir. Normal belgeler sadece tercümanlar tarafından çevrilebilir. doğum belgesi, evlik belgesi, lise diploması, üniversite diplomaları gibi hukuksal belgeler kesinlikle yeminli tercüme gerektirmektedir.

Kırgızca-Türkçe Tercüme

Türkiye’deki üniversitelerde her yıl Kırgız öğrenciler için kontenjan ayrılmaktadır. Elbette bu öğrencilerin kayıt olmaya hak kazanmaları ve sonrasında da kayıt işlemleri için bir takım belgeler istenir. Kırgız öğrencilerin bu belgeleri Kırgızca olarak okullara ibraz etmesi bir işe yaramaz. Bu durumda mutlaka bir yeminli tercüman vasıtasıyla tüm bu evrakları tercüme ettirmesi gerekir. Neyse ki , Kırgızca tercüme yapacak tercüme merkezlerine ulaşabilmek mümkündür.

Türkçe-Kırgızca Tercüme

Kırgızistan Sovyet Rusya’dan ayrıldıktan sonra Türkiye ile ekonomik ve kültürel ilişkileri önemli düzeyde artmıştır. Sovyet Rusya’nın baskıları nedeniyle , bu güzel Türk ülkesinde çok fazla Kırgızca bilen yoktur. Kırgız Türkçesi ise yine Altay dil grubunun Türk dillerinden biridir ancak yüzyıllar içerisinde Türkiye Türkçesi ile hayli farklılaşmış , dolayısıyla da bir Türk ile bir Kırgız’ın Türkçe anlaşma imkanı büyük ölçüde ortadan kalkmıştır.

Kırgızca Tercümanlık

Kırgızcanın ilk alfabesi , hemen hemen tüm Türklerin de ilk alfabesi olan 24 harfli Orhun Alfabesidir. Sonrasında Latin alfabesi , Kiril Alfabesi ve Çin’deki Kırgızlar da Arap alfabesi kullanmışlardır. Aynı dil ailesi olsa da Türkçe’den farklıdır.Türk iş adamları da bu ülkeye sıkça gidip gelmekte ve oradan pek çok ihaleler almaktadır. İki ülke arasında çok ciddi bir ticaret potansiyeli mevcuttur. Kırgızistan’dan da pek çok tüccar Türkiye’ye gelip mallar alıp ülkelerinde satmaktadır. Tüm bu işler için iletişim şarttır. Bu nedenle de Kırgızca tercümanlar her zaman çok önem taşırlar.

Bilgi Talebi Formu Formu Doldurun Çeviri Hakkında Bilgi Alın

NPT Translation ® 2021

Adres: Asmalı Mescit mah., İstiklal cad., Terkoz Çıkmazı sok No:1 Terkoz İş Hanı, D:aire 211, Kat 2, 34430 Beyoğlu/İstanbul  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

NPT Translation ® 2021 | Adres: Asmalı Mescit mah., İstiklal cad., Terkoz Çıkmazı sok No:1 Terkoz İş Hanı, D:aire 211, Kat 2, 34430 Beyoğlu/İstanbul  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

×

Merhaba,

Ben NPT Translation, Sana yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım. Aşağıdaki Whatsapp sembolüne tıklayarak benimle hemen yazışabilirsin.

× Yardımcı Olmamı İster misin?