RUSÇA TERCÜME

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile, Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Bilgi Talebi Formu Formu Doldurun Çeviri Hakkında Bilgi Alın

Rusça Tercüme Hizmetleri

NPT Translation 52 resmi dilde olduğu gibi hızlı, güvenilir ve uzman tercüman ekibiyle Rusça Tercüme hizmetleri vermektedir.

Son yıllarda Rusya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin daha da gelişmesi ile Rusça tercüme yapabilen uzman talebi de artmış bulunmaktadır. Ayrıca eskiden beri Türkiye, Rusya vatandaşları için en uygun tatil merkezlerinden bir tanesidir. Bu sebeplerle başarılı bir şekilde Rusça tercüme yapabilmek önemlidir.

Ticari ilişkilerde yapılan tercümelerin doğruluğu çok önemlidir. Yapılacak en ufak yanlışlıklar bile büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle NPT Translation firması vermekte olduğu çeviri hizmetlerinin kalitesi konusunda büyük bir titizlikle çalışmaktadır.

Türkiye’nin en önemli ve kaliteli tercümanlarını barındıra ekibi ile hizmet vermekte olan firmamız, %100 müşteri memnuniyeti prensibi ile çalışmaktadır.

Rusça Tercümenin Önemi

Rusça Günümüzde dünya dillerinin başında gelen İngilizceden birçok dile sayısız eser çevrilmektedir. Ünlü bilim-kurgu, fantastik yazarların genellikle İngiliz olması bu dilden çeviriyi attırmıştır. Günümüzde İngilizce-Rusça çevirisi olan eser sayısı giderek artmaktadır. Bu da yeni Rusça çeviri bürosu ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Rusça tercüme büroları genellikle Rus dili ve edebiyatı ya da mütercim tercümanlık bölümünü bitirmiş kişileri tercih etmektedir. Sadece eser konusunda değil dış ülkelerle çalışan şirketlerin genellikle Rus tabanlı şirketleri tercih etmesi Rusça çeviri sayısını da arttırmaktadır. Avrasya’da yaygın olarak konuşulan bir Slav dili olan Rusça farklı bir alfabeye sahip olmasından dolayı donanımlı tercümanlar eşliğinde çevirisi yapılan bir dildir.

Noter Yeminli Tercüme, kelime anlamı olarak tercüme işinde uzman kişi tarafından çevrilmiş belgelerdir. Yapılacak her tercüme yeminli tercüme gerektirmemektedir. Normal belgeler sadece tercümanlar tarafından çevrilebilir. doğum belgesi, evlik belgesi, lise diploması, üniversite diplomaları gibi hukuksal belgeler kesinlikle yeminli tercüme gerektirmektedir.

Rusça-Türkçe Tercüme

Günümüzde üniversite ve devlet dairelerinde görev yapan yeminli tercüman sayısı oldukça fazladır. Yeminli tercümanlar bu tür resmi kurumlarda çevirdikleri belgelerin gizliliğinden sorumludur. Sadece devlet dairelerinde değil özel tercüme bürolarında da yeminli tercüman olarak görevlendirilen kişiler mevcuttur. Bu tür kişiler ise çevirdikleri kişisel belgeler ve kişisel notların gizliliğinden sorumludur.

Türkçe-Rusça Tercüme

Günümüzde okuduğumuz birçok eserin dili aslında Türkçe değildir. Birçok farklı dilden Türkçeye çevrilen eser mevcuttur. Sadece kitap ve dergi ile sınırlı olmayan çeviriler gazete haberi, makale gibi konulara da yansımıştır. Genellikle tercüme bürosu aracılığı ile tercümanlar tarafından çevrilen eserlerin çeviri zamanı oldukça uzundur. Çünkü eserlerin ana dili ile okunduğunda verdiği hissi çevrilen dilde de vermesi gerekmektedir. Bu yüzden tercüme büroları kaliteli tercümanları bünyelerinde barındırmaktadır.

Bilgi Talebi Formu Formu Doldurun Çeviri Hakkında Bilgi Alın

NPT Translation ® 2021

Adres: Asmalı Mescit mah., İstiklal cad., Terkoz Çıkmazı sok No:1 Terkoz İş Hanı, D:aire 211, Kat 2, 34430 Beyoğlu/İstanbul  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

NPT Translation ® 2021 | Adres: Asmalı Mescit mah., İstiklal cad., Terkoz Çıkmazı sok No:1 Terkoz İş Hanı, D:aire 211, Kat 2, 34430 Beyoğlu/İstanbul  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

×

Merhaba,

Ben NPT Translation, Sana yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım. Aşağıdaki Whatsapp sembolüne tıklayarak benimle hemen yazışabilirsin.

× Yardımcı Olmamı İster misin?