SÜRYANİCE TERCÜME

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile, Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Bilgi Talebi Formu Formu Doldurun Çeviri Hakkında Bilgi Alın

Süryanice Tercüme Hizmetleri

Süryanice Tercüme Deneyimi ve Profesyonel Süryanice Tercümanlardan Oluşan Kadromuzla Noter Yeminli Süryanice Çeviri Hizmetleri

Dünyada yüzlerce hatta belki de binlerce dil bulunmaktadır. Bu dilleri çoğu eski dönemlerden beri kullanılan diller olduğu gibi yeni kurulan devletlere ait yeni ortaya çıkmış dillerde vardır. Genellikle tercümanlar arasında dünyada en çok konuşulan ve bilinen diller kullanılmaktadır. Ancak çok eski yüzyıllarda kullanılan dillerin de öğrenilmesi gerekir. Tercüme Bürosunda çalışan tercümanlardan bazıları bu dilleri bilip çeviri ve tercüme yapmaktadırlar.

Noter Yeminli Tercüme, kelime anlamı olarak tercüme işinde uzman kişi tarafından çevrilmiş belgelerdir. Yapılacak her tercüme yeminli tercüme gerektirmemektedir. Normal belgeler sadece tercümanlar tarafından çevrilebilir. doğum belgesi, evlik belgesi, lise diploması, üniversite diplomaları gibi hukuksal belgeler kesinlikle yeminli tercüme gerektirmektedir.

 

Süryanice-Türkçe Tercüme

Günümüzde çok az kullanılan ve neredeyse tarihe gömülmek üzere olan Süryanice dili dünyada tercümanlar tarafından yaşatılmaya çalışılmaktadır. Bizim topraklarımızda da uzun dönemler yaşayan Süryaniler dillerini korumak isteseler de az çoğunlukta olmalarından bu olasılık azdır. Özellikle iyi dil bilgisine ve hafızasına sahip Yeminli Tercüman olan insanlar bu konuda daha cesaretli ve başarılı olurlar. Yok olmaya yüz tutmuş bu dili Süryanice Tercüme yaparak yaşatmaya ve insanlarıyla diyaloğa girmeye çalışırlar.

 

Türkçe-Süryanice Tercüme

Özellikle çok eski bir dil olmasından dolayı eski dönemlerde yazılmış Süryanice kitapları, eserleri Süryanice Çeviri yaparak günümüzde insanların okumasına katkı sağlarlar. Böyle eski dilleri öğrenmeye ve yaşatmaya meraklı tercümanlar günümüzde az olmasına rağmen hayla çabaları sayesinde bunları yaşatmaya çevirdikleri eserleri şimdiki insanlara kavuşturmaya devam etmektedirler. Özellikle bu dillerin birçok şive ve lehçesi olduğundan bunları da bilmek ve ona göre tercüme yada çeviri yapmak önemlidir. Böylece o eserlere saygıda bulunulmuş olur.

Bilgi Talebi Formu Formu Doldurun Çeviri Hakkında Bilgi Alın

NPT Translation ® 2021

Adres: Asmalı Mescit mah., İstiklal cad., Terkoz Çıkmazı sok No:1 Terkoz İş Hanı, D:aire 211, Kat 2, 34430 Beyoğlu/İstanbul  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

NPT Translation ® 2021 | Adres: Asmalı Mescit mah., İstiklal cad., Terkoz Çıkmazı sok No:1 Terkoz İş Hanı, D:aire 211, Kat 2, 34430 Beyoğlu/İstanbul  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

×

Merhaba,

Ben NPT Translation, Sana yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım. Aşağıdaki Whatsapp sembolüne tıklayarak benimle hemen yazışabilirsin.

× Yardımcı Olmamı İster misin?