Fiyat Teklifi Alın

Fiyat Teklifi verebilmemiz için belgelerinizi görmemiz gerekmektedir.Lütfen belgelerinizi yükleyiniz!

Ardıl Çeviri Hizmeti

Ardıl çeviri konuşmacının sözlerini dinleyip, hedef dile çevirip diğer katılımcılara aktarma işlemine denir. Genellikle konuşmacı 3-4 cümle sonra konuşmasını durdurup çevrilmesi için bekler. Ardıl çeviri esnasında tercümanlar, katılımcılarla beraber toplantı masasında oturur ve herhangi bir teknik donanım kullanmaz.   Çevirmen, konuşmacının sözlerini dinleyip ardından hedef dile çevirmesi ve karşı tarafa aktarması şeklinde gerçekleşir. Çevirmen, konuşmacının söylediklerini doğru tercüme tekniklerini bildiği sürece ne kadar uzun olursa olsun profesyonel bir şekilde çevirebilir.

Ardıl Çeviri Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Ardıl çeviri nerelerde kullanılır? sorunuza yanıt olarak Genellikle toplantılarda kullanılmaktadır. Ardıl çevirinin kullanıldığı toplantılar kısa süreli, teknik, gizli veya resmi olması gereken durumlardadır. Ardıl çeviri yapacak kişinin hedef dili çok iyi bilmesi ve hakim olması oldukça önemli bir konudur.  Çünkü çeviri için fazla zaman yoktur ve hızlı bir şekilde hatasız çevrilmesi gerekmektedir.

Ardıl çeviri tercümanlarının hedef dili bilmesi kadar dinleme, telaffuz etme kabiliyetlerinin de yüksek olması gerekir. Tercümanların özellikle dinleme kapasitelerinin yüksek olması sorunsuz tercüme yapabilmelerini sağlamaktadır. Aksi takdirde hizmet yanlış verilir ve toplantı konusu yanlış yerlere gidebilir. Son olarak ardıl tercümanının toplantı konusu hakkında da bilgili olması daha doğru tercüme için önemli bir konudur.

Her Dilde Ardıl Çeviri Hizmetleri

İhtiyacınız olan ardıl çeviri hizmeti için NPT Tercüme Bürosu olarak her dilde çeviri yapan uzman kadromuz ile birlikte çalışmaktayız. Almak istediğiniz ardıl çevirmenlik hakkında tarafımıza gerekli bilgileri ilettiğiniz sürece kaliteli ekipmanlar ve alanında uzman personellerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Ardıl Çeviri Fiyatları

Profesyonel tercümanlarımız ile Türkiye’nin her yerine ardıl çeviri hizmeti vermekteyiz. İhtiyacınız olan ardıl çeviri hizmeti ile ilgili detaylı bilgilendirme ve fiyat bilgisi için bize 0541 189 17 97 nolu telefon numaranızdan ya da info@npttranslation.com mail adresinden ulaşabilirsiniz.

NPT Translation ® 2021 | Adres: Şahkulu Mahallesi Tımarcı Sok. No: 3 İstanbul-Beyoğlu  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

NPT Translation ® 2021 | Adres: Şahkulu Mahallesi Tımarcı Sok. No: 3 İstanbul-Beyoğlu  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

×

Merhaba,

Ben NPT Translation, Sana yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım. Aşağıdaki Whatsapp sembolüne tıklayarak benimle hemen yazışabilirsin.

× Yardımcı Olmamı İster misin?