İSPANYOLCA TERCÜME

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile, Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!

Bilgi Talebi Formu Formu Doldurun Çeviri Hakkında Bilgi Alın

İspanyolca Tercüme Hizmetleri

Alanında uzman, tecrübeli çevirmen kadromuzla kaliteli ve gücenilir İspanyolca tercüme hizmetleri vermekteyiz.

Türkiye’nin ithalat ve ihracat hacminin giderek gelişmesi birçok ülkeyle olduğu gibi İspanya ile olan ilişkilerimizin de artmasını sağlamıştır. Bu nedenle gerek yazılı, gerekse sözlü olarak İspanyolca tercüme yapabilen kişilere olan ihtiyacı artırmıştır.

Ülkemize yerleşmekte olan birçok İspanyol vatandaşı da bulunmaktadır. Bu nedenle İspanyolca tercüme konusunda giderek daha fazla gelişim gösterilmektedir.

Günümüzde okuduğumuz birçok eserin yazarı yabancıdır. Okunan yabancı eserlerin kendi ana dilimizce okunmasını sağlayan tercümanlara bu konuda oldukça büyük iş düşmektedir. Tercüme bürosu altında çalışan kişiler uzun yıllar aldıkları eğitimden sonra eserleri noktası virgülüne tercüme etmek için oldukça zaman harcarlar.

Noter Yeminli Tercüme, kelime anlamı olarak tercüme işinde uzman kişi tarafından çevrilmiş belgelerdir. Yapılacak her tercüme yeminli tercüme gerektirmemektedir. Normal belgeler sadece tercümanlar tarafından çevrilebilir. doğum belgesi, evlik belgesi, lise diploması, üniversite diplomaları gibi hukuksal belgeler kesinlikle yeminli tercüme gerektirmektedir.

İspanyolca-Türkçe Tercüme

Çeviri Bürosuna gelen kitap, dergi, makale vb. yazıların çevrilmesi genellikle bir izne dayanmamaktadır. Ancak devlet dairesi ya da üniversiteler bünyelerinde Yeminli tercüman bulundurmaktadır. Yeminli Çevirmenler çevirdikleri işlerin gizliliği için görevlendirilen tercümanlardır. Üniversite ya da devlet dairesi haricinde özel İspanyolca tercümanlık yapan kişilerin de çevirdiği kişisel belgeler ve notlar yeminli dokümanlar arasında yer alır. Türkiye’de bir belgenin yeminli tercüme olarak kabul edilmesi kaynak belgenin orijinal dilde olması ve çevrilen belgenin hedef dilde olması seçeneklerini barındırır.

Türkçe-İspanyolca Tercüme

Birçok ilde bulunan farklı dilde tercümanlık yapan bürolar mevcuttur. İspanyolca dilinde yapan bürolarda bunlar arasındadır. İspanyolca genellikle İspanya, Arjantin, Uruguay ve Küba’da konuşulmaktadır. Özellikle dünya dilleri arasında yer alan İspanyolca tercüme büroları oldukça sık iş almaktadır. Tercüme bürolarına İspanyolca çeviri için başvuran kişiler genellikle şirket sahipleri ya da makale çevirttirmek isteyen kişiler olmaktadır. İspanyolca çeviri diğer dillere göre daha zordur çünkü Hint-Avrupa dil ailesine bağlı bir Roman dilidir.

Bilgi Talebi Formu Formu Doldurun Çeviri Hakkında Bilgi Alın

NPT Translation ® 2021

Adres: Asmalı Mescit mah., İstiklal cad., Terkoz Çıkmazı sok No:1 Terkoz İş Hanı, D:aire 211, Kat 2, 34430 Beyoğlu/İstanbul  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

NPT Translation ® 2021 | Adres: Asmalı Mescit mah., İstiklal cad., Terkoz Çıkmazı sok No:1 Terkoz İş Hanı, D:aire 211, Kat 2, 34430 Beyoğlu/İstanbul  | Tel: 0541 189 17 97 | Eposta: info@npttranslation.com

×

Merhaba,

Ben NPT Translation, Sana yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım. Aşağıdaki Whatsapp sembolüne tıklayarak benimle hemen yazışabilirsin.

× Yardımcı Olmamı İster misin?